VI Kongres Afrykanistów Polskich - II Komunikat Kongresowy

Na stronie internetowej Kongresu Afrykanistów Polskich opublikowany został drugi komunikat kongresowy, a wraz z nim szczegóły dotyczące zgłoszenia udziału w VI Kongresie, wysokości opłat konferencyjnych oraz możliwości rezerwacji noclegów w Domach Gościnnych Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o VI Kongres Afrykanistów Polskich - II Komunikat Kongresowy

więcej o Co oznacza druga z rzędu Pokojowa Nagroda Nobla dla Afryki? - komentarz Kierownika Jagiellońskiego Centrum Badań Afrykanistycznych

VI Kongres Afrykanistów Polskich - I Komunikat Kongresowy

W dniach 21-23 maja 2020 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie odbędzie się VI Kongres Afrykanistów Polskich organizowany przez Polskie Towarzystwo Afrykanistyczne oraz Jagiellońskie Centrum Badań Afrykanistycznych we współpracy z Instytutem Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ, Instytutem Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ oraz Wydziałem Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ.
więcej o VI Kongres Afrykanistów Polskich - I Komunikat Kongresowy

Relacja ze spotkania z dr. Adamem Knapikiem

W poniedziałek 18 marca 2019 r. odbyło się seminarium naukowe z udziałem dr. Adama Knapika zorganizowane przez Jagiellońskie Centrum Badań Afrykanistycznych. Dr Adam Knapik jest romanistą i politologiem, doktorem nauk humanistycznych Uniwersytetu Śląskiego oraz Uniwersytetu Sorbonne Nouvelle Paris – 3. Obecnie Pracuje w Brukseli - jest ekspertem w Biurze Promocji Nauki PolSCA (Polish Science Contact Agency) Polskiej Akademii Nauk, odpowiedzialnym za komunikację i współpracę z otoczeniem.
więcej o Relacja ze spotkania z dr. Adamem Knapikiem

Spotkanie z dr. Adamem Knapikiem

W poniedziałek 18 marca 2019 r. o 15:00, w budynku Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych (sala posiedzeń) przy ul. Jabłonowskich 5, odbędzie się seminarium naukowe organizowane przez Jagiellońskie Centrum Badań Afrykanistycznych. Udział we wspomnianym wydarzeniu weźmie dr Adam Knapik – ekspert pracujący w Biurze Promocji Nauki Polish Science Contact Agency (PolSCA) Polskiej Akademii Nauk w Brukseli (więcej informacji o instytucji na stronie internetowej http://polsca.pan.pl/)
więcej o Spotkanie z dr. Adamem Knapikiem

Praca w projekcie badawczym

Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych Uniwersytetu SWPS poszukuje kandydatów na stanowisko stypendysty/asystenta w projekcie badawczym pt.: „Dorobek niemieckiej i polskiej antropologii wobec Rwandy", finansowanym przez Polsko-Niemiecką Fundację ds. Nauki (projekt nr 2018-27). Termin nadsyłania dokumentów mija 28 lutego 2019 r
więcej o Praca w projekcie badawczym

Dnia 25 października 2018 r. w Sali im. M. Bobrzyńskiego w Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa ‘Czy Afryka potrzebuje nowych granic? Stosunki międzynarodowe w Afryce w kontekście separatyzmów w regionie’ zorganizowana przez Jagiellońskie Centrum Badań Afrykanistycznych oraz Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Czy Afryka potrzebuje nowych granic? Stosunki międzynarodowe w Afryce w kontekście separatyzmów w regionie – relacja z konferencji

Inauguracja programu International Security and Development (ISAD)

11 października 2018 r. odbyła się uroczysta inauguracja studiów II stopnia International Security and Development (ISAD). Program ten jest prowadzony w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ od roku akademickiego 2018/19 dzięki wsparciu finansowemu Unii Europejskiej (Programu Operacyjnego Wiedza-Edukacja-Rozwój – POWER).
więcej o Inauguracja programu International Security and Development (ISAD)

więcej o Nowa publikacja autorstwa dr. hab. prof. UJ Roberta Kłosowicza i dr Joanny Mormul – Erytrea i jej wpływ na sytuację polityczną w Rogu Afryki