Przejdź do głównej treści

Reportaże

VI Kongres Afrykanistów Polskich - II Komunikat Kongresowy

Na stronie internetowej Kongresu Afrykanistów Polskich opublikowany został drugi komunikat kongresowy, a wraz z nim szczegóły dotyczące zgłoszenia udziału w VI Kongresie, wysokości opłat konferencyjnych oraz możliwości rezerwacji noclegów w Domach Gościnnych Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o VI Kongres Afrykanistów Polskich - II Komunikat Kongresowy

Co oznacza druga z rzędu Pokojowa Nagroda Nobla dla Afryki? - komentarz Kierownika Jagiellońskiego Centrum Badań Afrykanistycznych

więcej o Co oznacza druga z rzędu Pokojowa Nagroda Nobla dla Afryki? - komentarz Kierownika Jagiellońskiego Centrum Badań Afrykanistycznych

VI Kongres Afrykanistów Polskich - I Komunikat Kongresowy

W dniach 21-23 maja 2020 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie odbędzie się VI Kongres Afrykanistów Polskich organizowany przez Polskie Towarzystwo Afrykanistyczne oraz Jagiellońskie Centrum Badań Afrykanistycznych we współpracy z Instytutem Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ, Instytutem Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ oraz Wydziałem Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ.
więcej o VI Kongres Afrykanistów Polskich - I Komunikat Kongresowy

Relacja ze spotkania z dr. Adamem Knapikiem

W poniedziałek 18 marca 2019 r. odbyło się seminarium naukowe z udziałem dr. Adama Knapika zorganizowane przez Jagiellońskie Centrum Badań Afrykanistycznych. Dr Adam Knapik jest romanistą i politologiem, doktorem nauk humanistycznych Uniwersytetu Śląskiego oraz Uniwersytetu Sorbonne Nouvelle Paris – 3. Obecnie Pracuje w Brukseli - jest ekspertem w Biurze Promocji Nauki PolSCA (Polish Science Contact Agency) Polskiej Akademii Nauk, odpowiedzialnym za komunikację i współpracę z otoczeniem.
więcej o Relacja ze spotkania z dr. Adamem Knapikiem

Spotkanie z dr. Adamem Knapikiem

W poniedziałek 18 marca 2019 r. o 15:00, w budynku Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych (sala posiedzeń) przy ul. Jabłonowskich 5, odbędzie się seminarium naukowe organizowane przez Jagiellońskie Centrum Badań Afrykanistycznych. Udział we wspomnianym wydarzeniu weźmie dr Adam Knapik – ekspert pracujący w Biurze Promocji Nauki Polish Science Contact Agency (PolSCA) Polskiej Akademii Nauk w Brukseli (więcej informacji o instytucji na stronie internetowej http://polsca.pan.pl/)
więcej o Spotkanie z dr. Adamem Knapikiem